Reklama
Reklama

Podopieczny Dziennego Domu Pomocy kpt. Roman Silski obchodził 105. urodziny

fot. WUW Poznań

Uroczystość odbyła się w ogrodzie Dziennego Domu Pomocy "Klub Promień" w Poznaniu, którego podopiecznym jest kapitan Roman Silski.

W imieniu wojewody wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska wzięła udział w uroczystym jubileuszu z okazji 105. urodzin kapitana Romana Silskiego. Wojewoda skierował specjalny list okolicznościowy do jubilata.


"Jestem pełen uznania dla Pana służby Ojczyźnie oraz godnego naśladowania zaangażowania w życie społeczne. Daje Pan liczne dowody tego, że zawsze - nawet w niełatwych okolicznościach - warto kierować się najwyższymi wartościami etycznymi i aktywnie działać na rzecz innych" - czytamy w liście.

Roman Silski urodził się 3 sierpnia 1915 roku w Bożymdarze. W latach 1937-38 został powołany do wojska Korpusu Obrony Pogranicza, na granicy białoruskiej, a od 1939 roku na granicy czeskiej. Po zakończeniu wojny całe swoje życie pracował jako społecznik. Jest kombatantem od 1960 roku. Inicjator powstania Izby Pamięci Narodowej w Szkole Podstawowej Nr 64 na Żegrzu w Poznaniu - przypomina Tomasz Stube, rzecznik wojewody wielkopolskiego.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami intensywne opady deszczu, a nawet burze
22℃
14℃
Poziom opadów:
11.7 mm
Wiatr do:
30 km
Stan powietrza
PM2.5
7.90 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro