Reklama
Reklama

Są chętni do wyremontowania zabytkowej siedziby Poznańskiej Szkoły Chóralnej

fot. PIM

Siedziba Poznańskiej Szkoły Chóralnej im. Jerzego Kurczewskiego wkrótce powinna doczekać się kolejnego etapu remontu.

W rozpisanym przez Poznańskie Inwestycje Miejskie przetargu wpłynęły dwie oferty. - Rozpoczęliśmy analizę nadesłanych ofert. Jedna z nich mieści się w kwocie, jaką zamierzamy przeznaczyć na realizację inwestycji. Wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca na przeprowadzenie wszystkich zaplanowanych prac i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie będzie miał maksymalnie 210 dni od podpisania umowy - powiedział Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki.

Do tej pory remont szkoła prowadziła samodzielnie, dzięki czemu zmodernizowane zostały sale lekcyjne w przyziemiu gmachu przy ul. Cegielskiego. Teraz urzędnicy mają w planach m.in. gruntowną modernizację szkolnej kuchni, stołówki, sanitariatów i korytarza znajdujących się w przyziemiu gmachu wraz z przebudową wentylacji mechanicznej. Na schodach przewidziano montaż platformy dla wózka inwalidzkiego.

- Dodatkowo, poza obrębem liczącego niemal 120 lat budynku, zbudowany zostanie odcinek podziemnego kanału wentylacyjnego, a na żelbetowej płycie fundamentowej stanie murowany z cegły klinkierowej element czerpni powietrza. Na nim w przyszłości zostanie umieszczona tablica pamiątkowa poświęcona patronowi szkoły - informują PIM.

W przetargu potencjalni wykonawcy złożyli oferty na 1,039 mln zł oraz 1,353 mln zł.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Turkusowa woda w pilskim kąpielisku
31℃
19℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
18.22 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro